
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Reel |
| Polarity | North Pole, South Pole |
| Type | Linear Hall Sensor |
| Max Supply Voltage | 10 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Max Supply Current | 8 mA |
| Test Condition | 25 °C |
Stock: 603
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27667
Ext.Price$0.27667
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27667 | $0.27667 |
| 10 | $0.24517 | $2.45170 |
| 50 | $0.21725 | $10.86250 |
| 100 | $0.19688 | $19.68800 |
| 500 | $0.17842 | $89.21000 |
| 1000 | $0.16170 | $161.70000 |
| 3000 | $0.15059 | $451.77000 |
| 5000 | $0.14024 | $701.20000 |
